Header image
 

nová generace

 zpět

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Adobe PHOTOSHOP

[CNW:Counter]

Když mám chvilku, jednou z věcí, které se občas věnuji, je práce s Photoshopem (aktuálně se starším CS2), profesionálním grafickým editorem. 

Mým nejoblíbenějším tématem k editaci je moje přítelkyně. Photoshop dokáže celkem slušná kouzla a i z nevýrazné či obyčejné fotky dokáže vybrousit klenot. Protože v době (r. 2000), kdy jsem s Photoshopem 5 začínal, na webu ještě nebylo moc tutoriálů, musel jsem se všechno učit sám a hltal jsem každou radu, kterou jsem sehnal. Proto jsem si říkal, že časem některé lepší práce hodím na web a udělám k nim tutoriály, abych tím usnadnil práci dalším, kteří by si chtěli sem tam upravit nějakou fotku. Jenže nedostatek času, ale zejména to, že se tutoriálů, publikací a různých návodů během těch pár let vyrojilo jak hub po dešti, zapříčinily, že jsem se na vlastní tutoriály vybodl. Nicméně hotová dílka už tu nechám a občas i nějaká přidám. Byl bych ochoten vyrobit tutoriál a nahrát ho sem, ale jen pokud by měl někdo zájem o postup u konkrétní obrázku. V tom případě mi pošlete mail a já s tím zkusím něco udělat.

Většina z těch fotek mi zabere nějakých 5-8 hodin čisté práce. Nejvíce času zabere přemýšlení o tom, co chci vlastně udělat, co obrázku ještě chybí, co už přebývá, zkrátka celková kompozice. Samotná práce s myškou už je pak jednoduchá. Obvykle mi pak ty publikovatelné snímky ještě nezaujatě zhodnotí přátelé (zejména Yogurt), kteří vlastní kritikou některých detailů nezřídka ovlivní konečný vzhled.

Takže pokud také hledáte inspiraci, třeba ji najdete zde.